65W 6500ML YZ07 Series 9005 Hb3 Led Headlight Bulb
LED Headlight Bulb Product Specifications
Ake LED Manufacturer Specifications
Here’s a summarized breakdown of the LED specifications for the YZ-07 model:
| Attribute | Details |
|---|---|
| Name | YZ-07 |
| LED Chip | 6-CORE CHIP |
| Power | 65W |
| Voltage | 12V |
| Working Temp | -40°C ~ 85°C |
| CCT | 6000K |
| Warranty | 24 Months |
| Lifespan | > 30000 hours |
















