AKE A98 3 Inch Bi LED headlights Wholesale with Low MOQ
A98 3 Inch Bi LED headlights Product Specifications
●【400% Brighter Than Halogen】:
AKE brand A98 3-inch bi LED projector headlights are made with high-quality automotive-grade LED flip chips.
The 6000K cool white, super-focused beam pattern design allows you to see further and clearer for safe driving.
●【Over 5,0000 Hours Lifespan】:
Aviation aluminum body, Double heat tube provides 20W heat dissipation, and a unique heat sink design with a 10000RPM cool fan provides outstanding cooling performance and durability, equivalent to 100 halogen bulbs.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Name | A98 3-inch bi LED projector headlights |
| LED Chip | 3570 high bright |
| Rated Power | Low Beam: 48W / High Beam: 58W |
| Voltage | 9-16V |
| Working Temperature | -45°C to 85°C |
| Color Temperature | 6000K~6500K Nature White |
| Lifespan | > 30000 Hours |















