110W 11000ML 24v H7 Led Headlight Bulb T55 Series
LED Headlight Bulb Product Specifications
T55 LED Bulb – AKE LED
Ake LED Manufacturer Specifications
| Attribute | Details |
|---|---|
| Name | T55 |
| Lamp Beads | 3570 6-core chip |
| Rated Power | 110W |
| Voltage | DC 9 ~ 36V |
| Working Temp | -40°C ~ 85°C |
| CCT | 6000K ± 500 |
| Light Flux | 11000 LM |
| Light Effect | 95% |
| Lifespan | 30000 hours |
| Warranty | 18 Months |
















