120W 12000ML K20 H7 Led Car Headlight Bulbs
LED Headlight Bulb Product Specifications
K20 LED Bulb – AKE LED
Ake LED Manufacturer
K20 LED Headlight Product Specifications
| Parameter | Details |
|---|---|
| Name | K20 |
| LED Chip | 4675 12-core |
| Rated Power | 120W Watts/Bulb |
| Voltage | DC 9~16V |
| Working Temperature | -40°C to 85°C |
| CCT | 6500K ± 500 |
| Light Flux | 12000 LM/Bulb |
| Lifespan | > 30000 Hours |
| Light Effect | 95% |
| Warranty | 18 Months |
Golden LED headlight bulbs, dual copper pipes for faster heat dissipation.
Guangzhou Aoke Lighting Appliance Co., Ltd.



















