65w 6500ml 03c Series H1 12v 65w Led Bulb
LED Headlight Bulb Product Specifications
Ake LED Manufacturer Specifications
| Attribute | Details |
|---|---|
| Name | 03C |
| LED Chip | 6-core chip |
| Rated Power | 65W |
| Voltage | DC 9-36V |
| Working Temp | -40°C to +85°C |
| CCT | 6000K ± 500 |
| Light Flux | 6500 LM |
| Lifespan | > 30000 hours |
| Light Effect | 95% |
| Warranty | 18 Months |















